3 najlepšie prerábky klasických gitarových sól

V roku 2000 som mal obdobie, keď som fičal na Kronos Quartete, Arvo Pärtovi alebo Giyovi Kinchelim. Niekde som začul projekt violončelistu Nigel Kennedyho pod názvom The Kennedy Experience, kde interpretuje piesne Jimiho Hendrixa po svojom a ja som musel CD hneď mať. Pecka celý album.

V roku 2004 uvádzali do rockovej siene slávy Georga Harrisona. Ako tribute zahrali jeho spolupútnici Tom Petty a Jeff Lynne s Travelly Wilburies piesenku While My Guitar Gently Weeps. V pozadí hrá na akustickej gitare Harrisonov synátor. V 3 minúte a 30 sekunde prišiel Prince. Len tak mimochodom ovládol pódium, dal zabudnúť na pôvodné sólo Erica Claptona, na záver zahodil Telkáča a odišiel. Sánka dole.

Zdanlivo nespojiteľné. Starí rockeri z E-Street Bandu na čele s Bossom a gitarista Tom Morello z RATM. A opäť rocková sieň slávy. RATM kedysi nahrali na svojom albume Renegades okrem iného aj Springsteenovu skladbu The Ghost of Tom Jones. Najprv chlapácke sólo Bossa na svojom starom Telecastri s neskutočným zvukom a potom už nasleduje Tom Morello so svojím nezameniteľným štýlom, ktorý ovplyvnil zástupy mladých gitaristov.