Novoročné predsavzatia 2014

Prichádza koniec renesančného človeka. Ako vravia Ostraváci: “´bo neni čas!” Samozrejme zmenšovanie okruhu záujmov musí ísť na úkor práce, kde som bol doteraz rokročený naširoko, priam do rozštepu. Baví ma veľa činností a na všetkom sa dali zarobiť nejaké peniažky.

Výhody

Na prvom mieste rodina. Tam sa dá pridávať donekonečna a nikdy nebude pozornosti dosť. Skúsim poriešiť viac malých aj väčších spoločných akcií.

V práci sa sústredím len na vlastné internetové projekty pod hlavičkou NETWORK.SK, a ubytovanie v Tatrách na mojich latifundiách Chata Felícia a apartmány Stará Morava v Tatranskej Lomnici. Mám veľké rezervy v prepojení oboch činností a veľa nápadov.

Záujmom bude dominovať v najbližších rokoch štúdium histórie.

Nevýhody

V tomto roku som sa “zbavil” za odplatu servera, kde som poskytoval hostingy klientom od roku 1998. Získané prostriedky sa rozkotúľali raz dva. Svoje projekty a freehosting NFO.SK som presunul na nový server.

Utlmím aj činnosti ako turistický sprievodca (na mikrobus schválili múdre parlamentné hlavy taxi koncesiu) a lyžiarska škola SNOW.SK, k čomu dopomohli hlavne nové finančné podmienky J&T ako majiteľa lyžiarskych stredísk v Tatrách asi na podporu čierných učiteľov lyžovania. Ja nemám čas ani chuť sa naťahovať a presviedčať súdy, že ide o protiprávne jednanie.

Ja nájdem výhody aj v pekle. Tým padom budú mať sezónne lístky len deti a ja si budem popri nich šľapať na skialpoch. Možno konečne schudnem pod 90kg.

Ta še uvidzi

V podstate všelijaké adrenalínové aktivity som utlmil kým deti neodrastú, takže týmto smerom po kvapkách. Takže lezenie, cyklistika, turistika, cestovanie, freeride, skialpinizmus, beletriakreslenie v tohtoročnom rozsahu podľa toho ako sa bude dariť na hlavných frontoch.

Do tejto kategórie som preradil aj obchod s hudbnými nástrojmi MUSICMARKET.SK.