Koncert momentálne najzaujímavejšej slovenskej skupiny ma prinútil zísť z hôr a navštíviť rockový klub Bombura na Horehroní v Brezne. 24. septembra 2014 tu vystúpila progrocková formácia Persona Grata a po nich djentové juhoamerické duo Martin Felix s Rayom Rojom.

Piťu Luha

Horehronský bigbiťák pamätajúci časy, keď ešte Pavol Hammel mal čierne vlasy a nebol v KSČ udeľuje Piťu Luhovi (sólová gitara v Persona Grata) posledné dôležité rady pred koncertom.

Persona Grata

Úplne vpravo horehronský bigbiťák pozorne sleduje produkciu Persona Grata. Všetko vyzerá ako má byť. Skupina sa ospravedlňovala za hlučnú produkciu, ale roduľubá Slovač je zvyknutá na oveľa horšie ozvučenie a hlavne hudobný obsah. Všetko bolo ako malo byť, až na to sedenie na koncerte. Hudobníci sa bavili, obecenstvo sa bavilo.

Ray Rojo a Felix Martin

Mathrockoví šialenci. Mňa viac zaujal bubeník Ray Rojo. Zverina za bicími plne zastúpil môjho veľkého obľúbenca Marco Minnemanna, ktorý nahral rytmiku na sólový album gitaristu Felixa Martina. To je ten ujo so srandovnou gitarou vľavo.