Štrbské Pleso – Slepé pleso – rázc. pod Furkotskou dolinou – Jamské pleso – Rakytovské plieska – Štrbské Pleso (rodinné fotečky, tracklog, 14km).

Slepé pleso

Víkendový rodinný výletik v plnom počte sme začali na Štrbskom Plese. Hneď povyše sa nachádza málo známe Slepé pleso, kus skutočnej prírody neďaleko stále prebiehajúceho stavebného boomu.

Jamské pleso

Po magistrále sme došli k otočnému bodu Jamské pleso.

Vyšné Rakytovske pliesko

K Rakytovským plieskam vedie ledva znateľný chodník nefalšovanou tatranskou divočinou. Po prekročení Furkotského potoka, ktorý sa v týchto miestach spolu s Rakytovským potokom mení na Biely Váh, vidíme Vyšné Rakytovské pliesko.

Nižné Rakytovské pliesko

Len prírodné živly víchrice a hmyzu nám umožnili vidieť od pliesok nádhernú panorámu Kriváňskej rázsochy (zľava doprava Kriváň, Sedlisková kopa a Soliskový hrebeň), roky ukrytej v hlbokých lesoch. A možno tu opäť raz budú stáť stromy a možno nie. Mohli by sme nechať na prírodu, čím nás prekvapí.

Vyšné Rakytovské pliesko

True national park.

Furtkoská dolina - Bludisko

Malé bludisko na záver. Nájdi Yfču, Hagihom, Stanka a Dupa.

Na zelenom chodníku nasledovala jahodová zastávka, pramenistá voda v Kacvinského prameni a tesne pod Štrbským sedlom chodník zavalený kalamitným drevom. Hagi aj deti mali zábavu.