Poobede prestalo fúkať, tak reku vyvenčím deti a zoberiem ich na nočnú sánkovačku spojenú s pozrením ľadových sôch na mediálne masívne promovanú akciu Tatry Ice Master na Hrebienku.

Okrem iného usporiadateľ lákal na: “Vyvezte sa aj Vy pozemnou lanovkou do ľadového kráľovstva a zažite takmer trojkilometrovú sánkovačku na Hrebienku. V termíne 31.1. – 2.2.2014 pozemná lanová dráha Starý Smokovec – Hrebienok v prevádzke 7:30 – 22:00.

Samozrejme, čo by som to bol za Slováka aby som všetko neskritizoval. Sošky fajn, ale deti sa tešili hlavne na sánkovačku. Skutočný Ájsmajster bola sánkarska cesta z Hrebienka do Smokovca, ktorú sme skôr prežili ako zažili. Cesta bol mix asfaltu, ľadu, snehu a bohužiaľ posypaných kamienkov. Asi prvýkrát som zažil posyp v zime na tejto ceste. Ako bonus napriek promovanej nočnej sánkovačke do 22:00, už od 19:30 začali premávať autá usporiadateľov hore-dole pomedzi pešiakov a sánkarov. Vítaný bonus pre každého rodiča s malými deťmi.

Za normálnych časov bol zákaz premávky na Hrebienok autami od 06:00 do 22:00, pričom v zime sa dole urobil snehový násyp.

Tatry Ice Master 2014
Zážitkové sánkovanie vo svetlách reflektorov automobilov.

Tatry Ice Master 2014
Made in China. Made in Taiwan.

Tatry Ice Master 2014

Tatry Ice Master 2014