Penzión Chata Felícia vo Vysokých Tatrách

Celý Groupon biznis, ktorý je v našich končinách známy ako zľavové portály je jeden “podvod” na zákazníkoch, ktorí tak radi reaguju na akože zľavy. Už si ozaj nevieme dať dve a dve dokopy a sme ako stádo oviec?

Zoberme si ubytovanie. Normálne hotel ponúka ubytovanie a z ceny za ubytovanie má nejaký zisk, ktorý po odčítaní všetkých nákladov sa môže pohybovať v rozmedzí záporných čísel až 30%. Z toho zisku pri získaní hostí cez cestovnú kanceláriu alebo napríklad web ide dole ešte provízia 10 – 12%.

Ako funguje klasická ponuka zľavového portálu?

Provízia 20%. V nižšie uvedenom konkrétnom príklade 15 – 25%. Už tu je veľký výkričník. Aký podnikateľ pristúpi na dvojnásobnú províziu ako obvykle? Asi niekto s problémami.

Navyše z pultových cien má byť zľava 50% (v našom príklade minimálne 35%).

30% – 35% alebo 50% – 35% asi nebude veľmi dobrý obchod. Kto pôjde do mínusu?

Čiže ako sa urobí ponuka so super zľavami. Najprv pridáme čo najviac nepotrebných bonusov, ale ani to nevytrhne ubytovateľa z červených čísel.

Čo s tým? Len jedna možnosť. Upraviť pultový cenník, aby po zľave 50% a provízii 20% dostal podnikateľ svoju maržu na prežitie. Ešte stále sa Vám zdajú zľavové portály výhodné?

Záver

Každý si je strojcom svojho šťastia a preto ja nespolupracujem so zľavovými portálmi a či už v penzióne Felícia alebo v apartmánoch Stará Morava sa snažím  o priamy kontakt s hosťami, aby za reálnu cenu dostali slušné služby v rámci ponúkaného štandardu.

Show CommentsClose Comments

1 Comment

  • peter
    Posted 05/07/2013 at 19:04 0Likes

    Bodaj by Vas takych co si vedia zratat 2+2 bolo co najviac. Miesto aktivneho marketingu, vsetci ubytovatelia /cest vynimkam/ si myslia ze takto budu prosperovat. Viem o com hovorim.

Comments are closed.