Liptovská Sielnica – Brnice – Ižipovce – Bukovina – Malatiná – Diel (1051m) – Veľké Borové – Malé Borové – Kopec (1251m) – Zuberec – Huty – Kvačianska dolina – Kvačany – Lipt. Sielnica (tracklog, 54km, 1379m prevýšenie).

Chočské vrchy - Malatiná

Foter sa rozhodol dať na staré dôchodcovské kolená k bicyklistom. Po presondovaní domáceho ihriska sa rozhodol ísť spoznávať Slovensko do väčšej dialky. Z Liptova cez Chočské vrchy sme sa dostali po horskej asfaltke do oravskej dedinky Malatiná.

Chočské vrchy - Veľký Choč

Foter a Veľký Choč. Napojili sme sa na hrebeňovku po Skorušínskych vrchoch. Ako bonus sme si odbočili na vrch Diel.

Chočské vrchy - Veľké Borové

Zvonica na konci Veľkého Borového.

Skorušínske vrchy

V Malom Borovom sme urobili strategické rozhodnutie a natiahli si výlet cez kopec Kopec. Strmé stúpanie malo za následok vydedenie mňa aj vnúčikov.

Z vrcholu sme sa tešili na parádny zjazdík do Zuberca. Po pár metroch nám skazil náladu polom na lesnatom hrebeni. Nasledovalo vydedenie Dzurindu, Fica a Kisku do štvrtého kolena.

Mordovali sme sa v ňom vyše hodiny a potom skúsili zísť lesom/nelesom z cesty. Našťastie po polhodinke sme narazili na zvážnicu do Zuberca a bol aj super zjazdík. Po príchode do dediny začala letná prehánka, ktorú sme kontrolovali z krčmy.

Chočské vrchy - Kvačianska dolina

Výšľap do Hutianskeho sedla a následný zjazd k začiatku Kvačianskej doliny bol v znamení prekročenia 65 km/h. Na frekventovanej ceste nás prekvapila ani po dvoch mesiacoch neodstránená kalamita. Ďalej sa už išlo ako po omasle.