Zažil som už všeličo, ale dnešná lyžovačka bol čistý luxus na všetky spôsoby porovnateľný s hocičím, čo som zažil a videl v Alpách. Atentátnika z afghánskej jaskyne by asi rovno odpálilo na mieste, keby vzhliadol na videu európsku dekadenciu pôžitku. Celá paráda sa volá Freshtrack a zahŕňa rannú lyžovačku v Lomnickom sedle v lyžiarskom stredisku Tatranská Lomnica alebo na Solisku na Štrbskom Plese. Začína sa vývozom o siedmej ráno a potom orgie ako v našom prípade do deviatej. Nasledujú raňajky na Skalnatom plese s výhľadom na Lomnický štít a začínajúci ruch.

GPSko mi ukazovalo úplne šialené veci. Jedna jazda vychádzala okolo dvoch minút s naj časom 1 minúta a 43 sekúnd. Najvyššie rýchlosti prekračovali 100 km/h. Pri piatom kole odpálilo asi dekeľ aj Garminom, keď ukázali maximálku 148.8 km/h. Na slalomkách? Čo ti šibká?

V požičovni som mal možnosť na výber z tohtoročných modelov Voelkl. Vonku vyzeralo ráno pod mrakom a tak som zvolil najvyššiu radu slalomiek Voelkl Racetiger SL12. Nesklamali v žiadnom prípade. Na bližšie zoznámenie by to chcelo absolvovať ešte pár dní.

Ako sme prišli do Skalnatého sedla už sme vedeli, že dnes bude TEN deň. V noci pripadlo 5-10 centimetrov periny, čo znamenalo len jedno. Zredukovanie slovníka na do ***, ti ***, čo to *** je a tak podobne.

Ako neviem v čom lyžovali po deviatej naši nasledovníci, ale cca 15 ľudí za hodinu a pol rozlyžovali všetko na zjazdovke aj mimo riadne pekne a statočne na pána.

Selfíčko s ujom Davorom v Lomnickom sedle.

Po snežných orgiách dobre padol prípitok s vínečkom od marketérov z TMR a výdatné raňajky na Skalnatom plese. Človeku sa dnes ani nechcelo ísť do roboty.