Na hrade Slanec sa v sobotu 16. augusta uskutočnila Noc hradov a zrúcanín 2014 spojená s nočný osvetlením a výstupom na hrad. Na podnet Stana Bačika som vytvoril krátky popularizačný text o histórii hradu Slanec, aby ho chcel dočítať každý návštevník. Snáď sa zadarilo.

Hrad Slanec - tabuľa

“Daždivo, ale veselo 🙂 Pri treťom ročníku osvetlenia hradu, ktorý sa uskutočnil 16.8. 2014 sa totiž nočný výstup nečakane zmenil na dažďový. Letný teplý augustový dáždik však aj tak nedokázal odradiť mnohých nadšencov, vybavených okrem baterky aj dáždnikom, či pršiplášťom. A tak sme sa na hrade prekvapivo zišli opäť v hojnom počte.

A oplatilo sa. Počasie sa nad nami zmilovalo a v čase slávnostného odhaľovania novej informačnej tabule o Slanskom hrade sa nám už akoby ospravedlňovalo nádhernou dúhou, dokonca dvomi, ktoré sa ťahali ponad siluetu kaplnky. Tabuľu odhaľoval zastupujúci predseda OZ Zachráňme hrad Slanec Ing. Stanislav Bačik. Tabuľa je okrem stručnej histórie obohatená aj bohatou fotodokumntáciou, včetne náčrtu vízie rekonštrukcie hradu.”

hrad-slanec-tabula-navrh

Detail návrhu tabule v rozmere 1772×1181 pixľov, 3.4MB.