Každý rok chodievam s detvákmi na dovolenky. Väčšinou ostávame na variante kemping s veľkým rodinným stanom Ferrino Omaha 5. Stan je super, len stavanie je trošku zdĺhavé. Človek  má nervy na stavanie raz za dovolenku.

Aj tento rok v apríli sme sa rozhodli zahájiť kempovaciu sezónu. V pláne som mal presúvať sa na viacero miest. Mám aj skvelý turistický stan MSR Hubba Bubba. Postaviť sa dá za každého počasia do pár minút, ale predsa len je to útočný stan a nie veľmi rodinne orientovaný na menšie deti.

Spontánne za pomoci celej famílie (pappas and mamas full services) sme za dva dni skonvertovali postarší, ale spoľahlivý minibus Citroen Jumpy na karavan. Po zrátaní všetkých nákladov vyšla komická suma hlboko pod 50 EUR. Najväčšiu položku tvoril nákup železa 22 EUR. Elektródy, nejaké tie šrúbky, farba na starú plachtu, látka na drevený rošt a zázrak bol na svete. Samozrejme v lete dotiahneme nejaké tie detaily, čo priniesla prax ako  ako napríklad zafarbenie postelí. Staré matrace som zobral z chaty a drevo na rošt som našiel v drevárni 😀

Prečo? Apartmány a hotely sú nuda. Opýtajte sa svojich detí.

Bonusom je dobrá izolácia od zeme v jarných mesiacoch.

Citroen Jumpy DoMoRoBo

Citroen Jumpy Caravan

Stav po návrate z dovolenky. Pod postele sa v pohode zmestí 10 bedničiek. Už dávnejšie sa mi osvedčili ako najlepší nosič batožiny. Vpravo je chladnička na 12V/220V. V aute som mal samozrejme zbalené aj dva stoly, štyri stoličky, 20m el. kábel do kempu, el. a plynový varič a podobné kempovacie vybavenie.

Staré matrace (molitany obalené ľanovou látkou) sa mi osvedčili v dvoch vrstvách a vzhľadom na šírku 1600mm sa akurát vošli dva vedľa seba.

Spal som v aute s dvoma malými synmi, ale v pohode sa vyspia traja dospelí ľudia.

Citroen Jumpy Caravan

Riešenie na mieru. Železné L-ká s veľkosťou 30mm pozváral otec, vystužil priečkami boky a zadok. Predná časť ostala voľná pre manipuláciu s bedničkami. Výška je nastavená tiež na veľkosť bedničiek a sedadiel v druhom rade po sklopení do roviny na 480mm.

Postele sú dve v pomere šírky 1000mm a 600mm.  V plnej konfigurácii sa vyspia traja ľudia. Po odobratí menšej postele a vybratí sedadla z druhej rady sa v aute vyspia dve osoby. Do uvoľneného miesta sa zmestia minimálne 2 bicykle bez zloženia. PARÁDA!

V podstate by sa dala urobiť na predných sedadlách varianta na spanie pre dieťa do 1600mm.

Citroen Jumpy Caravan

Detail drevených roštov. Drevený rošt je spojený textilnou páskou.

Citroen Jumpy Caravan

Všetko pekne lícuje so zloženými sedadlami v druhej rade.

Citroen Jumpy Caravan

Druhá rada sedadiel v cestovnej pozícii.

Citroen Jumpy Caravan

Príprava na spanie zaperie pár sekúnd. Stačí sklopiť sedadlá.

Zatemnenie okien fóliami by stálo 170 EUR, takže prišli na radu šrúbky do železa a závesy natiahnuté na nylóne. Na závesy sme použili staršie plachty z chaty, ktoré sa zafarbili vraj čiernou farbou a vyšla napokon lepšia sivá varianta.

Citroen Jumpy VanEssa

Existujú aj sofistikovanejšie riešenia napríklad od nemeckej firmy VanEssa. Cena 1300 EUR za spanie a 1750 EUR za kuchyňskú skrinku s plnou výbavou.

Citroen Jumpy Caravan by VanEssa
Citroen Jumpy Caravan by VanEssa

Citroen Jumpy Westfalia

Nikedy raz možno by sa zišiel Mercedes-Benz Marco Polo alebo aj Citroen Jumpy. Konverzie robí nemecká firma Westfalia. Mercedes vyjde od 50 000 EUR a Citroen od 30 000 EUR.

Citroen Jumpy by Westfalia
Citroen Jumpy Westfalia

Sir Bradley Wiggins Style

I tak še da!

Bradley Wiggins - McLaren Sporthome GB Edition 1
Bradley Wiggins - McLaren Sporthome GB Edition 1
Bradley Wiggins - McLaren Sporthome GB Edition 1
Bradley Wiggins - McLaren Sporthome GB Edition 1