Radové skaly pod Sivým vrchom


Skalné bludisko Radové skaly pod Suchým vrchom.

Sivý vrch


Chodník sa vinie kosodrevinou a vápencovými útvarmi na Sivý vrch (1805). Vpravo vrchol Ostrá (1764m), ktorým vedie výstupová trasa na Sivý vrch od chaty pod Náružím.

Sivý vrch - panoráma Liptova


Južná panoráma zo Sivého vrchu s Liptovskou Marou uprostred Liptovskej kotliny, v pozadí hradba nízkotatranského hrebeňa a hôľnej časti Veškej Fatry.

Sivý vrch - panoráma Malej Fatry


Západná panoráma zo Sivého vrchu – pohľadu dominuje Kriváňska Malá Fatra s jej hlavnými vrcholmi Veľký Kriváň, Stoh, Veľký Rozsutec a Malý Rozsutec, hrebeň ďalej pokračuje ako Oravská Magura s hlavným vrcholom Minčol známym ako aj Kubínska hoľa. V popredí obec Malé Borové.

Sivý vrch - panoráma Hornej Oravy


Severná panoráma zo Sivého vrchu – región Horná Orava s dominantami Babia hora, Pilsko a samozrejme Oravskou nádržou. Zľava ohraničuje pohľad Oravská Magura, sprava Skorušinské vrchy. V popredí turistické centrum Roháčov obce Zuberec a Habovka.

Salatín zo Sivého vrchu


Ďalší postup je zostup do sedla Pálenica, kde končí vápencová časť slovenských Západných Tatier, a odtiaľ už na Liptovské hole ako sa kedysi nazývali Západné Tatry. V sedle Pálenica je nutné zísť do Bobroveckej doliny pri plieskach si nabrať vodu. Začiatok hrebeňa predstavuje výstup na chrbát Brestovej s predvrcholom Pálenica a následne prechod prvý z významných vrcholov Salatín.