Ulm - Rathaus and Stadtbibliothek

Gotická budova bola postavená v roku 1370, no ako mestská radnica (nemecky Rathaus) slobodného ríšskeho mesta Ulm sa začala používať v 15. storočí. Ozdobný orloj s astrologickými hodinami viditeľný na zábere po pravej strane bol inštalovaný na budovu v roku 1540.

Vľavo kontroverzná pyramída mestskej knižnice (nemecky Stadtbibliothek).

Ulm je rodisko asi najslávnejšieho vedca všetkých čias Alberta Einsteina, ale aj sídlom najväčšej záhradníckej firmy v Európe, ktorou je Gardena AG.

Ulm - Metzger turm

Metzger turm (slovensky Mäsiarska veža) je podobne ako veža v Pise mierne naklonená. Postavená bola v roku 1349 o výške 36 metrov.

Ulm - Gänsturm

Súčasťou mestského opevnenia bola aj Gänsturm (slovensky Husia veža) z roku 1360 vysoká 37,5 metra.

Ulm - City walls

Pohľad na rieku Isaar, mestské hradby a Rybársku štvrť (nemecky Fischerviertel). Hradby dal znížiť Napoleon, keďže si nechcelnechať pri svojom ťažení na východ v chrbte mohutnú pevnosť.

Ulm - Map from 1493

Incunabulum z fólia č. CXCI zobrazujúceho Ulm od Hartmanna Schedela z Norimberskej kroniky (vydavateľ Anton Koberger z Norimberku).

Ulm - Map from 1643

Pohľad na novoveké hradby Ulmu pred Tridsaťročnou vojnou z diela Topographia Sveviae od Matthaeusa Meriana. Vydané v roku 1643 vo Frankfurte nad Mohanom.

Ulm a okolie, 19.5.2014