Dážď ustal pred prvými domami starobylého mesta Antequera. V meste sa zachovali dolmeny z doby bronzovej, ale nemôžeme vidieť všetko. Aj ten zvyšok stojí za pozretie.

Alcazaba of Antequera Panorama


Alcazaba je pomenovanie pre maurské pevnosti, ktoré budovali v Andalúzii arabskí dobyvatelia od 8. storočia na podmanených územiach Vizigótskeho kráľovstva. Dúha je nám adekvátnou odmenou za dnešný dážď.

Panorama of Antequera


Pitoreskné. Slovo, čo ma napadne pri pohľade na ďalšie a ďalšie andalúzske mestá, mestečká a osady vyrastajúce na úbočiach tunajších hôr. Neviem, či majú zakázané stavať budovy v súčasnom podnikateľskom baroku, ale pre návštevníka hľadajúceho harmóniu prírody s človekom sú biele domčeký so strechami z červených škriediel jedným z hlavných dôvodov pre návštevu Andalúzie. Biele mestá, resp. Pueblos Blancos, je súhrnné pomenovanie pre tieto obydlia v tomto kúte Španielska.

Old hostel in Antuquera


Ubytovali sme našli v starom hotelíku. Yfču fascinovala celá budova, kde ste nenašli jeden pravý uhol, jednu rovnú podlahu, jednu rovnako vydláždenú podlahu.

Tiles of Antequera


V Antequere.

Andalúzia 2013