Po krásnom počasí vo štvrtok a piatok zmenil víchor úplne podmienky. Podmienky boli typu “Tatranské všetko”.

Baranec - Jarný žľab

V zostave Rudo, Jano, Robo, Edo a Spyros sme začali stúpať klasicky temenom medzi Centrálnym a Jarným žľabom na Baranec. Už v pásme kosovky sme odrezali pár desiatok metrov dlhú naviatu dosku. Nerozphohybovala sa. Hore sa dalo ísť len na mačkách. Žľab vyplnený naviatym snehom.

Sedlo medzi Hrubou kopou a Troma kopami
Špoortovci etapového skialpinistického preteku Bokami Tatier vytvorili hadíka do sedla medzi Hrubou kopou a Troma kopami. Pri zjazde zvolil jeden z nich zrýchlený presun záchranárskym vrtuľníkom, ktorý nemal problém pristáť napriek silnému vetru.

Baranec - Jarný žľab
Načo prašan? Tatry ponúknu všetko. V hornej časti ľaď…

Baranec - Jarný žľab
…v strede udupaný prašan ako na zjazdovke.

Baranec - Jarný žľab
… so super výhľadmi.

Baranec - Jarný žľab
Dole nám dvaja lokálni predjazdci dokončili naše dielko a odrezali doskovú lavínku.

Tak sa objavil na FB aj lavínový tester Michal Diviak: “Tu je “naša” dosková lavína, z ktorou nás s Duškom šuchlo v sobotu v Jarnom žľabe. Chalanov, ktorí to nafotili, sme stretli počas nášho zjazdu, oni šlapali hore. V komentoch ku fotkám nás nazýva “lokálni predjazdci” 🙂 svet je malý”

“Trošku veterná, ale krásna skialpovačka (ako inak). Pozor – na starom ľadovom snehu sú nafúkané dosky! V spodnej tretine Jarného žľabu sa počas zjazdu s nami odtrhla lavína a bolo to dosť dramatické.”

Baranec - Jarný žľab
Až takí ľadoborci nie sme, aby sme tým preplávali, ale naokolo bolo miesta dosť.

Žiarska dolina - Panoráma
Panoráma Žiarskej doliny v strede marca 2016 z Baranca s hlavným hrebeňom Tatier – Baníkov, Hrubá kopa a Plačlivé [plný rozmer 13340×2569, 18MB]

Photoz Spyros a maestro Roberto (tracklog).