Dnes mal takmer pri dome prezentáciu slovenský výrobca bicyklov zo Senice. Samozrejme DEMA bicykle nie sú na prvé počutie meno, pri ktorom vlhne srdce a všetko ostatné cyklistického fanúšika, ale zas mali priviezť jednu novinku. Novinka ma celkom zaujímala, tak som oproboval.

Nový rad MTB XC bicyklov DEMA Quark sú prvý krát postavené na celoodopruženom karbónovom ráme, čo mňa ako chronického prenášača bicyklov a vyznávača ultralightu nenechalo chladným. Váha by mala byť pod 11kg a pocitovo by mohla aj sedieť.

Na bicykli mám najradšej bielu farbu. Nový model s presným názvom DEMA Quark 5.0 2016 bol k dispozícii v čiernej farbe. Pár modrých šmúh malo byť pôvodne červených. Chvalabohu veľkosť  bola L (19tka). Vonku akurát dopršalo a mne sa nechcelo za***, tak som sa previezol akurát po betónke a štrkovej ceste do kopečka.

DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel

Mne by stačil :-D. Cenovo je konkurencia v podobnej výbave a imidžom niekde od 3000 Eur. Uvidíme ako nastaví cenu výrobca. Nevidím problém mať špičkový bicykel od slovenského výrobcu. Skôr vnímam podobný fakt ako výhodu. Podobne ako som mal svojho času slalomky Sporten s dvojitým Titanalom, tak mi príde viac “cool” mať Dema bicykel v záplave S-Works, Merida, Niner, Pinarello a spol…

Niečo k technickým údajom. Pravdepodobne vychádza z HT modelu DEMA Ferrara 5.0, čiže tlmiče Rock Shox, kompletná sada Shimano Deore XT, komponenty FSA, sedlo Fizik Ninsene, 29 palcové kolesá DT Swis, plášte WTB Nine Line 22.5.

DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel - Fizik
DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel - Rock Shox
DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel - Rock Shox
DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel - Shimano Deore XT
DEMA Quark 5.0 2016 XC MTB 29 bicykel - WTB