Na dnes hlásili najteplejšie počasie, tak padla voľba na vyššie položené sedlo Tremalzo v Gardských horách. Ikonický priesmyk pre každého bajkera v Garde. Väčšina trás vedie od jazera Ledro na severe. My sme chceli zokruhovať od Tremosine na juhu. Nastupujeme traverzom k malej priehrade pod pustovňou San Michele. Nasleduje vcelku výživné šotolinové stúpanie na 13 km do sedla Tremalzo s prevýšením vyše 1000 metrov viacmenej stále v lese, čo sa následne nestretlo s úplne veľkým nadšením u mojej polovičky.

V polovičke stúpania nám nemeckí predjazdci oznamujú jóbovku o lesnom požiari v okolí sedla Nota, čo nám trošku hatí plány a vracať sa budeme výstupovou trasou. V sedle Tremalzo sú pekné výhľady na okolité kopce Monte Baldo a Adamello. Ku sedlu nalietavajú lietadlá s vodnými vakmi hasiť požiar. Cestu ďalej strážia hasiči so strážou prírody. Kávička na Albergo Garda a ide sa dole.

Časovo sme to veľmi nedomysleli a nasledovný zjazd bol samozrejme po zotmení bez baterky. Zážitok  (tracklog, 40km, 1350m prevýšenie).

Cesta údolím San Michele v časti Costa Monte di Mezzo.

Oddych pri vodopáde Pisù pod Monte Lavino.

Vľavo nie je hmla, ale dym z požiaru.

Po celodňovej šichte sa vracajú rangeri prírodného parku Alto Garda Bresciano od požiaru. Škoda, že ďalej sa ísť nedá.

Do sedla Tremalzo vedie z juhu pekná úzka asfaltka.

Pohľad smerom na sever k masívu Adamello.

Pohľad na východ k Monte Baldo nad jazerom Garda. Ako krásny západ slnka, ale zjazdík bol “to remember”.

Nočné Lago di Garda z Vesia v Tremosine.